راهنمای رصد سیارات

وضعیت رصدی سیاره تیر در دهه اول بهمن ماه ۹۵

این روزها سیاره عطارد را به شکل خیلی خوب و واضحی می توان قبل از طلوع خورشید در افق شرق به نظاره نشست . اندکی قبل از طلوع خورشید و زمانی که سرخی افق زیاد نشده است می توان سیاره تیر یا عطارد را کمی بالاتر از افق دید البته قابل ذکر است که افق باز و تمیز در دیده شدن این سیاره خجالتی و گریز پا بسیار مهم است .

› لینک ثابت

چهارشنبه, بهمن ۶م, ۱۳۹۵ راهنمای رصد سیارات بدون نظر

وضعیت سیارات در شب های پایانی تابستان

imagesسیاره هرمز (مشتری)
سلطان سیارات این شبها یعنی شبهای اواخر تابستان در آسمان بامدادی حکومت میکند و ساکن برج جوزا (صورت فلکی دو پیکر ) است . سیاره هرمز را می توان قبل از طلوع خورشید به نظاره نشست

› لینک ثابت

پنجشنبه, شهریور ۲۱م, ۱۳۹۲ راهنمای رصد سیارات بدون نظر

سیاره اورانوس ۸ مهر در مقابله

webاین شبها فرصت مناسبی است تا به رصد سیاره بر شکم خوابیده یعنی سیاره اورانوس بپردازید چرا که ساین سیاره در تاریخ 8 مهر به حالت مقابله میرسد .

› لینک ثابت

سه شنبه, مهر ۴م, ۱۳۹۱ راهنمای رصد سیارات یک نظر

رصد سیارات صبحگاهی

iranastro.این شب ها هرمز(مشتری) از حدود ساعت 12 شب طلوع می کند و بر پهنه آسمان و در میان صورت های فلکی زمستانی و ستارگان درخشانشان به جلوه گری میپردازد .

› لینک ثابت

سه شنبه, شهریور ۱۴م, ۱۳۹۱ راهنمای رصد سیارات بدون نظر

yazdastroاگر یکی دور روز اخیر و یکی دو روز آینده سحر خیز باشید و به آسمان صبحگاهی سری بزنید در طرف شرق با چراغانی سیارات و ستارگان مواجه خواهید شد که بسیار جذاب و دیدنیست.

› لینک ثابت

جمعه, تیر ۱۶م, ۱۳۹۱ راهنمای رصد سیارات بدون نظر

وضعیت سیارات در شب های پایانی سال ۹۰

سیاراتدر شب های آخرین ماه سال 90  چندتا از سیارات معروف منظومه شمسی به راحتی قابل مشاهده هستند .

› لینک ثابت

جمعه, اسفند ۱۲م, ۱۳۹۰ راهنمای رصد سیارات بدون نظر

سیارات ناهید و تیر میهمان عقرب

عطارد  سیارات ناهید (زهره) و تیر (عطارد) در این روزها در آسمان شامگاهی قرار دارند و میهمان برج عقرب هستند و بسیار به ستاره درخشان اپوش یا قلب العقرب نزدیک شده اند .

› لینک ثابت

جمعه, آبان ۲۰م, ۱۳۹۰ راهنمای رصد سیارات بدون نظر

سیاره بهرام(مریخ) در آسمان صبحگاهی

hubblemars  سیاره زیبای بهرام(مریخ) که مدت زمانی قابل رصد نبود حال به شرایط مطلوبی برای رصد نزدیک می شود  و در آسمان صبحگاهی قابل مشاهده است . برای دیدن این سیاره سرخ فام کافیست حدود ساعت 4 صبح نگاهی به افق شرق انداخته

› لینک ثابت

برچسب ها: , ,

پنجشنبه, تیر ۹م, ۱۳۹۰ راهنمای رصد سیارات ۲ نظر

سیارات مشتری, مریخ و ناهید در آسمان صبحگاهی

Solarsystem  این روزها یعنی در اواخر فصل بهار اگر سحرخیز باشیم و مشتاق دیدار سیارات قبل از طلوع خورشید فرصت مناسبی است برای دیدن سه تا از معروفترین سیارات آسمان شب .

› لینک ثابت

شنبه, خرداد ۲۸م, ۱۳۹۰ راهنمای رصد سیارات بدون نظر

سیاره کیوان در آسمان شب

زحل  در شب های پایانی سال 89 در آسمان می توان به تماشای ارباب حلقه ها یعنی سیاره کیوان یا زحل نشست . سیاره طوق بر گردن که به راستی لقب زیباترین سیاره سامانه خورشیدی را به یدک می کشد در این شبها در برج سنبله (صورت فلکی سنبله) اقامت گزیده

› لینک ثابت

برچسب ها: , , , ,

پنجشنبه, اسفند ۱۹م, ۱۳۸۹ راهنمای رصد سیارات بدون نظر