پدیده های رصدی

همنشینی ماه و ارباب حلقه ها در بامداد ۲۰ اسفند

در بامداد 20 اسفند در همنشینی بی بدیل ماه قمر زیبای زمین به دیدار دو سیاره زیبا سامانه خورشیدی می رود . در این زمان ماه از کیوان(زحل) حدود 2درجه و40 دقیقه فاصله دارد و از سیاره بهرام (مریخ) حدود13 درجه و44دقیقه فاصله دارد .

› لینک ثابت

شنبه, اسفند ۱۹م, ۱۳۹۶ پدیده های رصدی بدون نظر

مثلث زیبای ماه , ناهید و هرمز در بامداد ۲۶ آبان ۹۶

بامداد جمعه 26 آبان در همنشینی بامدادی , سه جرم زیبای سامانه خورشید یعنی سیارات ناهید (زهره) و هرمز(مشتری) و ماه به گرد هم می آیند و در افق شرقی صحنه دلپذیری را به وجود می آورند ولی با توجه به طلوع خورشید فرصت دیدار این پدیده کوتاه است .

› لینک ثابت

چهارشنبه, آبان ۲۴م, ۱۳۹۶ پدیده های رصدی بدون نظر

شب نشینی ماه بر پیکر گاو نر در ۲۰ شهریور

در شب 20 شهریور حوالی ساعت 11 شب ماه قمر زیبای زمین به همنشینی برج گاو نر یا ثور می رسد و در کنار ستاره زیبای سدویس یا دبران و خوشه زیبای پروین جلوه ای خاص به آسمان زیبای شب می دهد .

› لینک ثابت

یکشنبه, شهریور ۱۹م, ۱۳۹۶ پدیده های رصدی بدون نظر

همنشینی ماه و ارباب حلقه ها در بامداد ۲۸ فروردین

بامداد 28 فروردین و حوالی ساعت 30 دقیقه بامداد اگر به ناحیه شرقی آسمان نظر کنید ماه قمر زیبای زمین را خواهید دید که همراه با ارباب حلقه ها سیاره کیوان (زحل) در حال صعود بر پهنه آسمان هستند و بسیار به یکدیگر نزدیک هستند .

› لینک ثابت

چهارشنبه, فروردین ۲۳م, ۱۳۹۶ پدیده های رصدی بدون نظر

همنشینی ماه و هرمز در شب ۲۷ بهمن

ماه قمر زیبای زمین در شب چهارشنبه 27 بهمن به همنشینی سلطان سیارات سامانه خورشیدی یعنی سیاره هرمز(مشتری ) می شتابد . در این همنشینی ستاره زیبا و درخشان آلفا سنبله یا همان ستاره سماک اعزل نیز شرکت دارد

› لینک ثابت

دوشنبه, بهمن ۲۵م, ۱۳۹۵ پدیده های رصدی بدون نظر

نزدیکی ماه و اورانوس ۱۴ بهمن

در شب پنجشنبه 14 بهمن , ماه قمر زیبای زمین به نزدیکی سیاره کم فروغ و گازی اورانوس می رسد حدود 6 درجه از این سیاره کم فروغ فاصله دارد برای مشاهده آن بایستی به خارج از شهر رفته و اندکی بعد از غروب خورشید

› لینک ثابت

سه شنبه, بهمن ۱۲م, ۱۳۹۵ پدیده های رصدی بدون نظر

همنشینی ماه , ناهید و مریخ در ۱۲ و ۱۳ فروردین

شامگاه سه شنبه 12 بهمن , ماه قمر زیبای زمین در مسیر حرگتش در دایره البروج به ملاقات دو سیاره معروف سامانه خورشیدی یعنی ناهید (زهره) و بهرام (مریخ) می شتابد .

› لینک ثابت

دوشنبه, بهمن ۱۱م, ۱۳۹۵ پدیده های رصدی بدون نظر

نزدیکی ماه و تیر در بامداد ۷ بهمن

ماه در مسیر خود پنجشنبه به نزدیکی سیاره گریز پای سامانه خورشیدی تیر می رسد . ماه در این تاریخ از قدر 6.6 – می درخشد و به صورت هلالی است و تیر نیز از قدر 0.12 – می درخشد ولی نزدیکی به خورشید

› لینک ثابت

سه شنبه, بهمن ۵م, ۱۳۹۵ پدیده های رصدی بدون نظر

همنشینی ماه با ارباب حلقه ها و الهه جنگ در عقرب در شامگاه ۱۸ شهریور

شامگاه 18 شهریور ماه قمر زیبای زمین به محدوده کژدم (عقرب) وارد می شود و میهمان سیاراتی چون کیوان (زحل) و بهرام (مریخ) می شود همچنین ستاره باستانی اپوش (قلب عقرب) نیز شاهد این بزم می باشد .

› لینک ثابت

پنجشنبه, شهریور ۱۸م, ۱۳۹۵ پدیده های رصدی بدون نظر

اختفای ماه و دبران درشامگاه ۲۴ اسفند

در شامگاه دوشنبه 24 اسفند قمر زیبای زمین ماه , ستاره باستانی اپوش (دبران) را پشت خودبرای مدتی پنهان می کند .این رویداد از ساعت 17:13 به وقت

› لینک ثابت

دوشنبه, اسفند ۲۴م, ۱۳۹۴ پدیده های رصدی بدون نظر