سفر به فضا بوسیله بالون!

پروژه پارک موضوعی فیوچر ولی(Future Valley) چین قصد دارد تا با استفاده از بالون‌ مردم را به ارتفاعات نزدیک فضا برده تا آنها سفر به استراتوسفر را تجربه کنند.به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، تا زمانی که پروازهای شرکت فضایی ویرجین گالاکتیک راه‌اندازی شود، تنها راه رسیدن به فضا پرداخت 20 میلیون دلار به روسیه استبا این حال، به شرط تغییر تعریف خود از فضا، یک گزینه ارزان قیمت‌تر هم پیش رو است.

چین در حال توسعه یک پارک موضوعی است که با استفاده از بالون، شرکت‌کنندگان و علاقمندان را تا استراتوسفر می‌برد.شرکت کائونگ-چی که طراح پروژه این پارک موضوعی است، می‌گوید که این بالون حامل یک کپسول مسافری فشرده، به نام “Traveller” است که در حدود 15 مایل بالاتر از سطح کره زمین حرکت می‌کند.

رفتن تا این ارتفاع به معنای رسیدن به فضا نیست اما به قدری مرتفع است که می‌توان از آنجا انحنای کره زمین را دید.بالون سواران پیش از بازگشت به زمین، چند ساعتی در استراتوسفر گردش می‌کنند.

این پروژه هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار دارد و بخشی از پروژه 1.5 میلیارد دلاری پارک موضوعی “Future Valley” است.لازم به ذکر است که بازدیدکنندگان برای بازدید از استراتوسفر اول باید به هانگزو چین سفر کنند.

ارسال شده توسط : امیر فارغی

پنجشنبه, شهریور ۱۸م, ۱۳۹۵ اخبار نجومی | دفعات بازدید: 2,581

یک نظر در سفر به فضا بوسیله بالون!

  • مه پاش می‌گه:

    چ حیرت انگیز… کاش میشد…
    ولی خداییش سفر با بالون بنظرم خیلی خوب و باکلاسه :)) تازه پاسپورت و ویزا هم نمیخواد :))
    مرسی بابته سایت خوبتون

  • اضافه کردن نظر