آیا بایوسرها را می توان از بال های ICY MOONS OCEAN استفاده کرد؟

گونه هایی مانند Tubeworms vestimentiferan، Riftia pachyptila، مانند این موجود در نزدیکی جزایر گالاپاگوس، نشان دهنده نوعی از زندگی است که می تواند در نزدیکی دریاهای هیدروترمال دریایی عمیق بماند. یخ زده بوجود آید زیرا تقاطع انرژی شیمیایی که از دریچه های هیدروترمال بر روی سطح اقیانوس و اکسیدان ها از سطح منتشر می شود، وجود دارد.

🔵اقیانوس های جهانی پنهان شده اند در زیر پوسته های یخ زده از بدن مانند قمر مشتری قرون وسطی اروپا، Ganymede و Callisto، و قمر های زحل Enceladus و تیتان. بر خلاف اقیانوس های کره زمین که از بالا به وسیله خورشید گرم می شوند، این آبهای وسیع آب از پایین توسط دریچه های هیدروترمال در دریاچه گرم می شوند.

🔵گرما از دریچه های هیدروترمال این آب ها را می شکند و میکروب ها و مواد مغذی را به سمت بالا می برد.

در عین حال، الکترون های با انرژی بالا بمباران سطوح یخی این دنیای یخ زده از سیارات غول پیکر در نزدیکی آنها، مواد شیمیایی شناخته شده به عنوان اکسیدان ها را تولید می کنند که می توانند از مولکولهای سوخت استفاده کنند، به همین دلیل اکسیژن به حیات روی زمین کمک می کند . از بین بردن پوسته های یخ زده می تواند این اکسیدان ها را به اقیانوس های پنهان تحویل دهد.

🔵راسل می گوید: “تمام مواد تشکیل دهنده و انرژی آزاد برای زندگی، همه در یک مکان متمرکز هستند.

🔵سطح اروپا یک پوسته یخی است که در آن اقیانوس جهانی قرار دارد و ویژگی های شگفت انگیزی را نشان می دهد. ترکهای بلند و خطی و رگه ها سطح زمین را از بین می برند، در مناطقی که زمین های متفرق شده اند که در آن پوسته ی یخ سطحی شکسته شده و به الگوهای جدید بازمی گردد.

مترجم : نیلوفر ترکزاده
موسس گروه زیست و بیوشیمی یوسرن
موسس گروه اخترزیست و زیست فضایی مرکز نجوم ادیب

منبع
https://www.astrobio.net/alien-life/shallow-biospheres-exist-beneath-icy-ceilings-ocean-moons/

یکشنبه, اسفند ۲۷م, ۱۳۹۶ زیست اخترشناسی | دفعات بازدید: 694

اضافه کردن نظر