زمین: تکامل یک اتمسفر از یک سیاره قابل سکونت❗️

فضای فعلی ما برای اکثریت موجودات قابل سکونت میباشد .، اما جو زمین به طور چشمگیری طی 4.5 میلیارد سال گذشته تغییر کرده است.

🔵به عنوان مثال، اکسیژن مولکولی امروزه فراوان است اما در زمین اولیه وجود ندارد. در همین حال، تکامل فیزیکی و شیمیایی اتمسفر زمین نیز موجب تغییرات شدید در دمای سطح شده است ، که گاهی اوقات باعث انجماد شدید یا هوای گرم گلخانه می شود. علی رغم این تاریخ مهم گاهی زمین تقریبا 4 میلیارد سال است که عمدتا قابل سکونت است .درک تغییرات چشمگیر زمین و سکونت پایدار ان به عنوان یک راهنما برای تنوع محیط های سیاره ای قابل سکونت است که ممکن است فراتر از منظومه شمسی ما باشد و در نهایت شناسایی اثر انگشت طیفی از زندگی در سایر نقاط جهان ضروری است .

🔵درک تغییرات چشمگیر زمین و سکونت پایدار آن به عنوان یک راهنما برای تنوع محیط های سیاره ای قابل سکونت که ممکن است فراتر از منظومه شمسی ما باشد و در نهایت شناسایی اثر انگشت طیفی از زندگی در سایر نقاط جهان، ضروری است.

🔵در اینجا، ما روندهای بلندمدت در ترکیب جو زمین را بررسی میکنیم. ما بر گازها که ممکن است بعنوان نشانگرهای قابل سکونت (CO2، N2) و
یا بیولوژیک (CH4، O2) عمل کنند، به ویژه در ارتباط با تکامل مجدد جو زمین و تکامل متقابل سیستم آب و هوایی زمین تمرکز میکنیم .

🔵 ما تاکید می کنیم که در جستجو برای سیاره های زمین مانند باید توجه داشته باشیم که نمونه ای که توسط فضای مدرن ارائه می شود تنها نمایشی از تکامل طولانی مدت زمین است.
🔵در کاوشهای فضایی بسیاری از کشورهای سابق سیاره ما، بر تکامل اتمسفر زمین در دوره های Archean، Proterozoic و Phanerozoic تأکید می کنیم، اما ما با بحث کوتاهی از مسیرهای بالقوه اتمسفر در آینده دور، میلیون ها تا میلیارد سال بعد از این، نتیجه می گیریم. . همه این سناریوهای “زمین جایگزین” بینش بالقوه ای را در زمینه های مختلف زمین های زمین، ساکن و ساکن فراهم می آورند.

#اخترزیست_شناسی

مترجم نیلوفر ترکزاده
موسس بیوشیمی و زیست یوسرن
🔵منبع👇
http://astrobiology.com/2018/03/earth-atmospheric-evolution-of-a-habitable-planet.html

دوشنبه, فروردین ۶م, ۱۳۹۷ زیست اخترشناسی | دفعات بازدید: 905

اضافه کردن نظر